Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Warunki wędkowania w obwodzie rybackim rzeki Rudawa 1

Aktualności | 2009-07-28 | Publikujący: Okręg PZW w Krakowie

W związku z nabyciem prawa na użytkowanie obwodu rybackiego rzeki Rudawa nr 1 przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie wprowadza się od dnia 27.07 2009 r. następujące przepisy na w/w obwodzie:

 1. Rzeka Rudawa woda górska od połączenia potoków Eliaszówka i Dulówka do mostu drogowego w Kochanowie (droga w kierunku Niegoszowic) oraz na potoku Racławka od ujścia Szklarki do połączenia z Rudawą. Dozwolone metody połowu - przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01 września  do 31.stycznia. Pozostałe obostrzenia wg zasad połowu ryb na wodach Okręgu PZW w Krakowie. Połów dozwolony na w/w odcinku po opłaceniu składki na wody nizinne i górskie w kwocie 150 zł. Pozostałe opłaty analogicznie wg wykazu składek i opłat za wędkowanie w okręgu PZW Kraków w 2009 r.
 2.  Rzeka Rudawa od mostu drogowego w Kochanowie (w kierunku Niegoszowic) do jazu w Mydlnikach woda górska -Łowisko C&R (złów i wypuść). Dozwolone metody połowu: od mostu drogowego w Kochanowie do mostu drogowego na drodze 79 w Zabierzowie spinning i sztuczna mucha, od mostu drogowego na drodze 79 w Zabierzowie do jazu w miejscowości Mydlniki wyłącznie sztuczna mucha. Na łowisku C&R(złów i wypuść) obowiązują następujące przepisy:

-         całkowity zakaz zabierania złowionych ryb,

-         zakaz spinningowania od 01września do 31 stycznia,

-         zakaz posiadania przy sobie jakichkolwiek złowionych ryb,

-         przynęty wykonane wyłącznie na haczykach bezzadziorowych lub pozbawionych zadzioru,

-         przy metodzie spinningowej połów dozwolony na jedną przynętę uzbrojoną w pojedynczy haczyk bezzadziorowy lub pozbawiony zadzioru,

-         zakaz dodatkowych obciążeń zestawu poza konstrukcją sztucznych przynęt,

-         każdorazowe podbieranie ryby do podbieraka posiadającego siatkę bezwęzłową,

Połów dozwolony na w/w odcinku po opłaceniu składki na wody nizinne i górskie włącznie z odcinkiem Raby Dobczyce - Gdów i odcinkiem Rudawy Kochanów - Mydlniki w kwocie  250 zł. Pozostałe opłaty analogicznie wg wykazu stawek i opłat za wędkowanie w Okręgu PZW Kraków.

Na wszystkich nie wymienionych dopływach (wchodzących w skład obwodu uzupełniającego) rzeki Rudawy obowiązuje całkowity zakaz wędkowania.

 

 

                                                                          Za Zarząd Wiceprezes ds. Gospodarczych

                                                                                                       Robert Kocioł

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • fyntkosz Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Może głupie pytanie ale jednak zapytam :) Czy gdzies w Nowej-Hucie i okolicach są jakieś zbiorniki w których można łowić bez składek bo np mnie nie stać jak narazie ;( a strasznie lubię łowić to jest mój nałóg :D PZDR!

 • Więcław Robert Data dodania: 12 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • oxcore Data dodania: 12 lat temu Oceń: 4 + / -

  szkoda ze PZW przejelo ta wode