Posiedzenie Prezydium ZG PZW – październik 2020

Aktualności | 2020-10-31 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

30 października 2020 r. w formie wideokonferencji odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Obradom przewodniczył Prezes ZG, kol. Teodor Rudnik. W posiedzeniu uczestniczył Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej – kol. Józef Mazurkiewicz, Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego – kol. Kazimierz Białas i Rzecznik dyscyplinarny ZG - kol. Henryk Mach.

Po zatwierdzaniu porządku obrad oraz protokołu z ostatniego posiedzenia, członkowie Prezydium przystąpili do omawiania wniosków i projektów uchwał.

Kol. Jerzy Leus – Skarbnik ZG przedstawił wniosek Komisji finansowej ZG PZW dotyczący wyboru biegłego rewidenta do przeprowadzenia audytu sprawozdania finansowego Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego za lata 2020-2022. Podjęto stosowną uchwałę.

Następnie kol. J.Leus przedstawił wnioski w sprawie obniżenia czynszu dla najemców lokali w „Domu Wędkarza” w Warszawie, które wpłynęły w związku z wprowadzonymi ograniczeniami w działalności lokali gastronomicznych. Członkowie Prezydium przychylili się do wniosków i podjęto stosowną uchwałę.

Kol. Zbigniew Mośko – Wiceprezes ZG ds. sportu przedstawił projekty uchwał, przygotowane na podstawie decyzji Głównego Kapitanatu Sportowego dotyczące:

- przyjęcia rezygnacji kol. J.Fraczka i kol. A.Dechnika ze składu kadry PZW w wędkarstwie morskim brzegowo-plażowym na rok 2020,

- powołania kol. A.Jaworka do składu Głównego Kapitanatu Sportowego ZG PZW,

- powołania kol. R.Sępa na funkcję trenera kadry PZW w dyscyplinie wędkarstwa spinningowego z brzegu.

Wnioski przyjęto i podjęto uchwały w tych sprawach.

Kol. Leszek Orzechowski – Przewodniczący Głównej Komisji Odznak zawnioskował o przyznanie złotej odznaki PZW z wieńcami kol. D.Jancy i kol. R.Witkowskiemu (O/Bydgoszcz) oraz złotej odznaki PZW kol. T.Żakowi (O/Słupsk). Uchwałę podjęto.

Kol. Wiesław Heliniak – Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód przedstawił sprawozdanie dotyczące możliwości produkcyjnych ośrodków zarybieniowych PZW oraz zapotrzebowania okręgów na materiał zarybieniowy, które zostało przygotowane na podstawie zeszłorocznych sprawozdań z poszczególnych Okręgów PZW.

W związku z kierowanymi do Zarządu Głównego wnioskami członków PZW, kol. W.Heliniak wraz z Kol. T.Rudnikiem przedstawili projekt zmian do regulaminu Łowiska specjalnego Wiartel-Przylasek (GR PZW w Suwałkach), które mają na celu ochronę szczupaka. Propozycja została przyjęta i zatwierdzona podjętą uchwałą.

Kol. Z.Mośko przedstawiając analizę występów reprezentacji dyscyplin wędkarskich biorących udział w mistrzostwach międzynarodowych i krajowych, poinformował, że z uwagi na ograniczenia w związku z COVID-19, odbyła się tylko jedna impreza międzynarodowa, tj. Mistrzostwa świata w wędkarstwie podlodowym, która rozegrana została w Finlandii.

Ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzonymi ograniczeniami oraz w zwiazku z kierowanymi licznie zapytaniami dotyczącymi możliwości rozgrywania wędkarskich zawodów sportowych na poziomie okręgowym i kołowym, kol. Zbigniew Mośko przedstawił stanowisko Głównego Kapitanatu Sportowego w tej sprawie. Podczas dyskusji ustalono, że podejmowanie decyzji dotyczacych rozgrywania lub odwołania imprez sportowych w okregach, są w kompetencji Zarządów Okręgów.

Kol. Wiesław Miś – Wiceprezes ZG ds. dzieci i młodzieży przedstawił informacje dotyczące prowadzonej korespondencji z Zarządem Okręgu PZW w Olsztynie i sytuacji dotyczącej podejmowanych przez Okręg działań w stosunku do tamtejszej Komisji ds. pracy z młodzieżą wędkarską. Po dyskusji, członkowie Prezydium sformułowali swoje stanowisko, które będzie przedstawione ZO PZW w Olsztynie.

Kol. W.Miś przedstawił wniosek o rozważenie nadania odznaczeń związkowych wyróżniającym się działaczom młodzieżowym. Wniosek został przyjęty.

Następnie członkowie Prezydium omówili sytuację związaną z podejmowanymi przez Okręg PZW w Poznaniu działaniami w stosunku do Koła PZW w Biedrusku. Kol. Jacek Grobelny, który pełnił wyznaczoną rolę negocjatora ze strony Zarządu Głównego, przedstawił relacje z odbytych spotkań z przedstawicielami obu stron. Członkowie Prezydium Zarządu Głównego stwierdzili, że decyzja Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu o likwidacji Koła PZW w Biedrusku nie może się ostać i podjęli decyzję o uchyleniu uchwały PZO PZW w Poznaniu.

Kol. Dariusz Dziemianowiecz- Wiceprezes ZG ds. mediów i promocji, przedstawił informacje z inauguracyjnego posiedzenia Komisji ZG ds. statutowych, które odbyło się 29.10.br. Poinformował, że na Przewodniczącego komisji wybrano kol. Jerzego Wiatera (O/Zamość) oraz, że zostały sformuowane wstepne wnioski i założenia do prac nad zmianą Statutu PZW.

Na zakończenie posiedzenia kol. D.Dziemianowicz przedstawił raport o stanie technicznym Portalu Związkowego wraz z wnioskiem o wyrażenie zgody na podjęcie działań modernizacyjnych wraz z przeniesieniem aplikacji na nowy serwer. Wniosek został przyjęty i zatwierdzony podjętą uchwałą.

[MM]