Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Składki na rok 2012 i zmiany w zezwoleniach

Aktualności | 2011-12-19 | Publikujący: Okręg PZW w Krakowie

Dnia 08.11.2011 roku Zarząd Okręgu uchwalił wysokość składek okręgowych na 2012 rok, pozostawiając ją na zeszłorocznym poziomie.

 

Uchwalono również istotne zmiany w treści Zezwolenia (m.in. §5 Pkt 12 i 13 oraz §6 Pkt 1 a).

 

Wszelkie aktualne dane zostały zamieszczone w stosownych zakładkach na stronie głównej Okręgu PZW Kraków.


Przejdź do zakładki: Składki i opłaty w 2012 roku

 

Przejdź do zakładki: Zezwolenia na rok 2012

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • robs Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  robs

  Witam.Przeszukanie a kontrola to dwie różne sprawy.Przeszukanie wymaga odpowiednich uprawnień i mogą go dokonać instytucje ustawowo do tego powołane,np.policja,straż graniczna,PSR.Przeszukania dokonują na podstawie nakazu lub w niektórych sytuacjach na legitymacje.Przeszukania dokonuje w tym wypadku fizycznie funkcjonariusz tych instytucji.Po takim przeszukaniu ma obowiazek sporzadzić odpowiednią dokumentację.Kontrola od przeszukania różni się tym że np.wędkarz dobrowolnie na prośbę strażnika SSR otwiera pojazd w celu udostępnienia wizualnego środka lub bagażnika.Ważne aby strażnik nic nie dotykał rękami,wszystko ma być otwierane i pokazywane przez kontrolowanego.
  Oczywiście mogę sie mylić ponieważ przepisy cały czas są zmieniane,dobrze by było aby w tej sprawie zasięgnąć opini np.policjantów lub prawnika.

  Często widzę Was z policjantem,wiec wyrywkowo można kontrolować pojazdy.
  Tak na marginesie to miałem przyjemność być kontrolowany przez Ciebie.
  Pozdrawiam

 • qmak75 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  qmak75

  Problem w tym że nie ma stosownych przepisów zezwalających na przeszukanie samochodu członkom SSR(wolno to tylko Policji i Państwowej Straży Rybackiej)Zezwoleń też straznikowi SSR nie wolno zatrzymać-ani żadnych innych dokumentów(chyba że są fałszywe-do dyspozycji Policji i Prokuratora)
  strażnik SSR

 • robs Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  robs

  Wielokrotnie byłem kontrolowany,widzi sie też ze strażnikami policjanta. Takich gości jak podajesz jest dużo wiecej.Dobrze było by gdyby podczas kontroli były sprawdzane wyrywkowo samochody oraz popatrzeć czy w pobliżu stanowiska w trawie nie są pochowane ryby.Dokładnie trzeba bedzie tez przygladać sie zezwoleniom,bo pewnie znajdą sie cwaniacy co będą próbowali kserować kartki albo wymazywać specjalnym pisakiem wpisane ryby.A już pokreślone wpisy w rubrykach powinny skutkować obligatoryjnym zatrzymaniem zezwolenia.

 • marv1 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  w 100 % zgadzam się z kolega > robs < ,,, jesli często bywasz na przylasku, to pewnie miałeś okazję spotkać naszą ekipę SSR Zwierzyniec :D w tym roku kontola będzie łatwiejsza, sam widziałem rejestr pewnego gościa z Kryspinowa, któy miał doklejone kolejne strony z rubrykami bo wpisy się nie mieściły, i ryb sporo tam widziałem, po krótkiej rozmowie wiadomo było że Pan ryby sprzedaje bądź daje znajomym ...

 • robs Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  robs

  A nad czym tu dyskutować,chyba tylko nad tym że wrócila kotwiczka.Dziwię sie tylko dlaczego tak póżno wprowadzono ograniczenia w limitach.To powinno być wprowadzone kilka lat temu,najwyższy czas ukrucić fachowców którzy brali w roku po kilkadziesiąt ryb zgodnie z obowiązujacymi limitami.Nikt mi nie powie że jest w stanie zjeśc dwa karpie czy dwa szczupaki dziennie a są ludzie którzy siedzą na zbiornikach praktycznie non stop i brali ryby zgodnie z obowiązującymi limitami.Jestem na przylasku przynajniej 2-3 razy w tygodniu i widzę co sie dzieje.
  Zaraz będa głosy że płaci sie takie duże składki a są takie ograniczenia,odpowiadam,prosze sobie wziąść tą kwotę i iśc do sklepu kupić ryby.Obawiam się że na te roczne limitowe 30szt. nie starczy.Najwyższy czas skończyć z przyzwyczajeniami niektórych że karta musi sie zwrócić
  Mam nadzieję że strażnicy bardzo często będą na kontrolach.

 • Kluba Maciej Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  klubus007

  Polecam lekturę Zezwolenia, zwłaszcza podane w nawiasie punkty budzą powszechnie dyskusje - limit roczny i zniesienie zakazu kotwicy.